Türkçe

Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Toplandı

2202 kez bakılmış
12 Ağustos 2014
08:16

07/08/2014 tarihinde yapılan Ayvalık Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimli genel kurulunda seçilen 7 asil üyenin katılımıyla, bugün gerçekleştirilen ilk toplantıda yönetim kurulu şu şekilde oluşmuştur;

Başkan: Lütfü KOTAN
Başkan Yardımcısı: Tila KOŞAN
Genel Sekreter: Sedat ERGENEKON
Üye: Mehmet AKTAŞ
Üye: Evren ALACAOĞLU
Üye: Utku SARIBEY
Üye: Sabri Murat ŞENGÖNÜL

Ayvalık'ta yaşayan gençlerin kent sorunlarının çözümüne yönelik karar verme sürecine katılımlarını sağlamak, gençleri sorunun bir parçası olmaktan çıkarıp çözümün bir parçası haline getirmek, ekonomik, sosyal hedef ve potansiyellerini gerçekleştirmelerini desteklemek, çevre ve kalkınma planlarında söz sahibi olmalarını sağlamak, Ulu önder Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlığın temelini oluşturmaktadır. Yaşanabilir bir Ayvalık için kendi hak ve sorumlulukları konusunda gençliği bilinçlendirmek bu meclisin en önemli görevidir. Seçilen yönetim kurulu ayrıca kurucu meclis olması açısından çok önemlidir.

Gergin geçen 30 Mart yerel seçim sürecinde, Ayvalık Gençliği olarak belediye başkan adaylarını bir araya getirerek güzel bir atmosfer oluşturduk. Ayvalık'ta bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadık. Birlik olduğumuzda neler yapabileceğimizi gösterdik. Bundan sonrada aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Ayvalık artık köyleriyle, Sarımsaklı'sıyla, Altınova'sıyla geniş bir mozaik... İnanın yapılacak çok iş var... Enerjimizi olumlu yönlere kanalize ederek kötü alışkınlıklardan ve bağımlılıklardan uzak duralım, "Temiz Ayvalık Sokakları" için gelin birlik olalım.

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
20/07/2019 Gün Ortalama:185  Bugün 11 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.211.135.32