Türkçe

"Bir" Ayvalık Var

2046 kez bakılmış
19 Eylül 2014
14:29
5

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından "Bir Ayvalık var" sloganı ile 6 bin kişinin katılımıyla "dev" data-scaytid="17">dev bir temizlik seferberliği başlatılıyor


22 / 28 Eylül'de yapılacak olan Ayvalık Temizlik Günle1 ri için ilçedebin kişinin seferber edileceği bildirildi


Ayvalık'ın dünya cenneti bir kent olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Evimizi nasıl temiz tutu2 yorsak kentimizi de o şekilde temiz tutmalıyız. İlçemizde 22- 28 Eylül arasında 6 bin kişinin katılımını planladığımız 7 günlük temizlik seferberliği ilan ediyoruz. Tüm ilçe halkımızı ve tatillerini ilçemizde geçiren konuklarımızı bu seferberliğimize katılmaya davet ediyoruz. Çünkü Ayvalık hepimizin" dedi.


"Hep birlikte temizleyelim, temiz tutalım", "Bölgeni seç, gurubunu kur, torbanı al, yollara düş, atıkları topla, fotoğrafını paylaş, torbanı toplama noktasına bırak, gerçek Ayva4 lık'ı göster", "7 gün, 7 torba" sloganlarının kullandığı temizlik seferberliğinin duyurusunda yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Bizler tüm resmi kuruluşlar, odalar, siyasi partiler, sendikalar, vakıflar, dernekler, spor kulüpleri, okullar, kooperatifler, turistik tesisler, ticari kuruluşlar, AYTUGEB, tekneler, limanlar, marina ve Ayvalık'ta yaşayanlar, Ayvalık ziyaretçileri hep birlikte temizleyelim, temiz tutalım. Temizlik seferberliğine gel sen de katıl. Bir Ayvalık var."


6 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan temizlik seferberliğinde Ayvalık'ın sokakları, caddeleri, mahalleleri, çarşısı, turistik tesisleri, sahil şeridi, adaları, çevre yolları, tabiat parkları,ormanlık ve açık alanları, sanayi bölgeleri pırıl pırıl edilecek.

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
16/06/2019 Gün Ortalama:113  Bugün 17 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:18.212.90.230