Türkçe

Gençlik Meclisi çalışmalarına köylerden başladı

2072 kez bakılmış
17 Eylül 2014
15:52

Ayvalık Gençlik Meclisi olarak yapmış olduğumuz toplantılarda almış olduğumuz kararlar öncülüğünde kolları sıvadık

Her Köyde Bir Etkinlik dedik.Değerli Pandomim Sanatçısı İlker KILIÇER'i Ayvalık'ımıza davet ettik. Düştük yola... Ve ilk adresimiz Akçapınar Köyü oldu. Muhtarımız Yasin ATAŞ'ın yardımlarıyla Akçapınar'da çok güzel zaman scaytid="65">geçirdik. Yaklaşık 1 buçuk saat süren etkinlikte çocukların ilgisi görülmeye değerdi. Çocuklar İlker abilerini bırakmak istemediler. Bütün köy eşlik etti. Sorunları dinledik, ilgili mercilere iletilmek üzere not ettik.
Sonraki adresimiz Çakmak Köyü'ydü. Köy muhtarımız Nihat KARA başta olmak üzere köy halkına teşekkürlerimizi sunduk.Güneşi batırdık birlikte.
Çocukların bir gülüşü yolları kısalttı, enerjimizi yükseltti. Onların mutluluğu herşeye bedeldi. 
Evet biz Gençlik Meclisi olarak yine gideceğiz, söz verdik bir kere bütün köyleri gezeceğiz.
Şimdi sırada Ayvalık Kısa Film Yarışması ve Gençlik Çalıştayı var. Ayrıca okullarımıza kitap kumbarası koymayı planlıyoruz.
Ama hala bir kişi eksiğiz. Desteğinize ihtiyacımız var. Ayvalık sınırları genişledi, köyleri, mahalleleri ve beldeleriyle artık güzel bir mozaiğiz. Koruyalım ve sahip çıkalım.

(Etkinlik süresince bize destek olan Ayvalık Kent Konseyi Yönetimine, Uygar Tür'e, İlker KILIÇER'e sponsorlarımız Harakop Butik Otel'e, Kral Reklam'a, İstanbul Mermer'e, Aktaş Emlak'a çok teşekkür ederiz)

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
16/06/2019 Gün Ortalama:113  Bugün 17 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:18.212.90.230