Türkçe

TKKP 24. Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi.

190 kez bakılmış
3 Mayıs 2018
12:08

Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun 24. Genel Kurul ToplantısıMersin Kent Konseyi Ev Sahipliğinde Düzenlendi.

Mersin Hilton otelde gerçekleştirilen toplantıda,  Türkiye Kent Konseyleri 24. Dönem Başkanlığı Maltepe Kent Konseyi Başkanı Ozan Demir tarafından Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu’na devredildi. Genel Kurul, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu konuşmasıyla başladı.
24. Türkiye Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu birinci oturumunda, Merkez Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay “Kent Konseyleri”, Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu “İklim Değişikliği ve Paris Sözleşmesi”, Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Şahin Burat “İklim Mücadelesinin Etiği, Estetiği ve Tekniği”, Gazi Üniversitesi’nden Çevre Hukuku uzmanı Doç. Dr. Süheyla Suzan Alıca “Kent ve Çevre”, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ “Türkiye’nin Enerji Görünümü ve Nükleer Enerji Tercihleri” konularında sunum yaptılar. 
İkinci oturumda katılımcılar ile konuşmacılar soru cevap şeklinde interaktif bir toplantı gerçekleştirdiler.
Toplantının ikinci gününde ise Merkez Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay moderatörlüğünde yönetmelik ve tüzük tartışması yapıldı. Tarsus gezisi ile toplantı sona erdi.

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
18/10/2018 Gün Ortalama:309  Bugün 100 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.224.89.34