Türkçe

Kent Konseyi Seçimli Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

2487 kez bakılmış
11 Ağustos 2014
11:04

Ayvalık Kent Konseyi seçimli genel kurul toplantısı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in çağrısı sonrasında, 24.06.2014 Salı günü saat 15.00'de Orhan Peker Sanat Galerisi salonunda gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Başkanı Nuray Özer'in ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in yaptığı açılış konuşmalarından sonra divan kurulu oluşturuldu. Yapılan oylamada divan kurulu başkanlığına Rahmi Gençer, divan kurulu üyeliklerine ise Necdet Uğral ve Nebahat Dinler seçildi.

Geçmiş dönem faaliyet raporunun okunmasından ve oybirliği ile kabulünden sonra, yeni dönem görev alacak yürütme kurulu üyelerinin ve kent konseyi başkanının seçimine geçildi.

Çarşaf liste yöntemiyle ve kapalı oylama/açık tasnif ile yapılan yürütme kurulu seçimlerinin sonucunda; Ayvalık Kent Konseyi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu.

Halil Cevdet Kantarcı (Ayvalık Ticaret Odası), Hatice Tülin Çalışıcı (C.H.P. İlçe Başkanlığı), Mehmet Özden (Cunda Turizm Derneği), Gülser Özkan (Afet Arama Kurtarma Gönüllüleri), Cemil Tosunoğlu (Esnaf ve Turizmciler Güçbirliği Derneği), Kıymet Nesrin Seçer (Ayvalık Sanat Derneği), Nebahat Dinler (Hayrettinpaşa Mah.Meclisi).

Yürütme Kurulu yedek üyeliklerine ise; Oya Uğral (Hürses Gazetesi), Turgay Ezer (Birlik Ortopedik Engelliler Derneği), Veysel Avınca (Ayvalık Park Forumu), Mehmet Karaman (Tıfıllar Mah. Muhtarı), Ali Acar Kurul (Ayvalık Hastane Derneği), Mustafa Çelik (Ayvalık Roman Kültürünü Koruma, Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği), İsa Aslan (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği)

Kent Konseyi Başkanlığı için Ahmet Üzgeç, Şükrü Kaygısız ve Ayfer Özcan aday olarak gösterildiler. Açık oylama ile 3 tur üzerinden yapılan seçimlerin sonucunda, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Üzgeç, Kent Konseyi'nin yeni başkanı olarak belirlendi.

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
19/08/2019 Gün Ortalama:217  Bugün 46 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:3.227.235.71