Türkçe

11.Ayvalık Kültür Sanat Günleri

2004 kez bakılmış
29 Ağustos 2014
11:01

Ayvalık Belediyesi'nin Organize Ettiği 11. Ayvalık Kültür Sanat Günleri Başlıyor


Ayvalık Belediyesi 11.'sini düzenlenen Ayvalık Kültür Sanat Günleri'nde Ayvalıklı sanatseverlere 16 farklı mekanda toplam 53 etkinlik hazırladı. Ayvalık Belediyesi bu etkinliklerde müzikten edebiyata, söyleşiden belgesel gösterimlerine, halk oyunlarından atölye çalışmalarına, resim sergilerinden kısa film gösterimlerine kadar bir çok etkinliği sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Bu programda büyükşehir yasasına göre mahalle olan Küçükköy ve Altınova'da da 5 farklı yerde toplam 15 etkinlik hazırlandı. 1-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikler, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde Mustafa Balbay ve Atilla Sertel paneliyle başlayacak


Ayvalık Kent Konseyi'nin, Ayvalık'ta kültür ve sanat alanında çalışmalarda bulunan çeşitli derneklerin, toplulukların, platformların ve kamu kurumlarının katkılarıyla hazırlanan Ayvalık Kültür Sanat Günleri programında, Ayvalık sınırları içerisinde yer alan yerel sanatçıların da destekleri göze çarpmaktadır.


Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler bünyesinde organize edilen etkinlikler için görüşlerini aldığımız Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer '' On yıldır Ayvalık'ın tanıtımında büyük pay sahibi olmuş Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri'nin devamı sağlayabildiğimiz için son derece mutluyuz. Bu yılki etkinlerde yerel sanatçılarımızla bir araya geleceğiz. Onları yakından tanıyıp Ayvalıklı sanatseverlere ve en önemlisi Ayvalık'ta bulunan misafirlerimize tanıtacağız. Ayvalık kültürünü yansıtan bu organizasyonda gelin hep beraber Ayvalık'ı bir kez daha yaşayalım''dedi.

 

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
24/09/2018 Gün Ortalama:283  Bugün 5 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.156.51.193