Türkçe

Ayvalık Kent Konseyi 7.Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

612 kez bakılmış
2 Ekim 2017
14:40

27 eylül 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen Ayvalık Kent Konseyi 7. Olağan genel kurul toplantısı Filiz Karayelli'nin açılış konuşmasıyla açıldı. Faaliyet raporunun genel kurul üyelerine sunulmasıyla devam eden toplantıda, Ağırlıklı olarak Ayvalık Atıksu Arıtma Tesisinin Durumu, Ayvalık Çevre sorunları konuşuldu. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesine Kent Konseyince yazılan yazılar ve gelen cevaplar konuşuldu.
Genel Kurul toplantısına katılan Sosyal Girişimci Murat Karacan son yıllarda oldukça fazla anılan ve önem arzeden Sürdürülebilirlik üzerine söyleşi düzenledi. Sürdürülebilirlik, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Hedeflerin Yerelleştirilmesi konulu söyleşide konuşuldu. 
Temel başlıklarla 3P, yani People Planet prosperity (insan, gezegen, refah) Paris Sözleşmesi, iklim değişikliği, iklim siyaseti, kadın ve iklim değişikliğinin konuşulduğu söyleşide insani merkezli kalkınmaya doğru bir eğilim olması gerektiği belirtildi. Murat Karaca'nın Sürdürülebilirlik,Sürdürülebilir Kalkınma ve Yerelleştirilmesi ile ilgili yaptığı sunum Türkiye ve bölgemizde Kent Konseyi bünyesinde yapılan ilk sunumdu .

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
22/09/2018 Gün Ortalama:294  Bugün 33 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.198.205.153