Türkçe

Muhtarlar toplantısı Başkan Gençer'in katılımıyla yapıldı

928 kez bakılmış
26 Ağustos 2016
09:05

Ayvalık Kent Konseyi tarafından organize edilen Ayvalık Paşa Limanı Restaurantta saat 9:30’daki buluşmaya, Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, belediye başkan yardımcıları, daire amirleri’nin ve merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan yapan Başkan Gençer İmkanlarının kısıtlı olduğunu ve kent merkezinden kırsalına kadar her mahalleye eşit hizmet götürmeye çalıştıklarını ifade etti.


Rahmi Gençer, “Biz tüm konularda bizim sorunumuz değil demiyoruz ve gerekli kurumlarla aranızda köprü oluyoruz. Ben mesela Baski Müdürü’nü bizzat arıyorum. Siyaset gözetmeksizin çözüm bulmaya çalışıyorum’’dedi

Kent Konseyi Başkanı Filiz Karayelli, muhtarların mahallenin sorunlarının aktarılmasında köprü olduğunu söyledi. Karayelli, “.Birlikten güç doğar bilinciyle, sorunların çözümüne ulaşacağız. Sesimizi birlikte duyurmak önemli”dedi. Karayelli, 1-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Ayvalık Kültür Sanat Günleri’ne köylerden de katılım gösterilmesini istedi.


Başkan Gençer Konuşmasına öncellikle Belediye olarak, Hacıveliler köyünde hayırseverlerin desteğiyle imece usulü atıl duran köy okulunu onarıp köyümüzün hizmetine sunduk. Şu anda Akçapınar Okulu’nda çalışıyoruz. Kaymakamlık, Milli Eğitim ve HEM ile birlikte kol kola hareket ediyoruz. Onarılan bu okullar, köylünün eğitim ve sosyal yaşamına önemli katkı sunacaktır. Üçüncü.Tüm köylerin okullarını bağışçıların desteğiyle onarmayı hedefliyoruz”dedi.

TÜM MAHALLELERİN ORTAK SORUNU ’’SU’’
Başkan Gençer ‘’Ayvalık’ta tüm mahallelerin ortak sorunu su olduğunun farkındayız. Hatta alt yapı problemlerinin ardından bizim döşediğimiz yollarda açılan çukurlar aylarca duruyor. Bu sıkıntılara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Siyasi ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götürüyoruz. Su patlaklarında bozulan yolları biz yapalım, dedik. Özel şirkete verdiler. Biz sorumluluk almaya hazırız. Çünkü halkımız Büyükşehir’in dahi olsa aksayan hizmetlerin hesabını bizden soruyor”dedi.

Altınova Mahallesi ile kırsal mahallelere çıkan anayolda can kayıplarına neden olan yola çözüm bulunmasını isteyen muhtarlara, Başkan Gençer bir gün toplanalım İzmir Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne gidip sorunlarımızı bizzat iletelim dedi.


Toplantı sonunda Başkan Gençer,1-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Kültür Sanat Günleri’ne muhtarlar aracılığı ile tüm mahalle sakinlerini davet etti.

 

Ad Soyad: Yorum:
E-posta:
Onay kodu:
19/10/2018 Gün Ortalama:325  Bugün 272 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.207.223